Mikrodermabrazja

Rodzaje mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja niejedno ma imiędiamentowa, korundowa, tlenowa, laserowa – to jak ją nazywamy zależy od tego, jaki materiał złuszczający lub urządzenie jest w użyciu. Odpowiedni rodzaj mikrodermabrazji wybiera za nas skóra. Jej typ, dolegliwości i kondycja podpowiedzą ekspertom, która metoda jest najbardziej wskazana. Każdy rodzaj zabiegu zapewnia zbliżone efekty, jedynie w przypadku mikrodermabrazji korundowej są one widoczne po krótszym okresie czasu.

Mikrodermabrazja korundowa (proszkowa)
Dla kogo? Szczególnie wskazana dla skóry z rozszerzonymi porami i przebarwieniami.

Przebieg zabiegu: Do wykonania zabiegu wykorzystuje się dermabrazor wyposażony w dwie końcówki – wypychającą i zasysającą. Przy pomocy podciśnienia emitowane są wiązki korundu, które z dużą prędkością uderzają o powierzchnię skóry, stopniowo ścierając martwe komórki skóry i zanieczyszczenia. Złuszczone komórki skóry są zasysane automatycznie przez drugą końcówkę aparatu. Mikrodermabrazja proszkowa daje szybszy efekt niż metoda diamentowa, ponieważ złuszczanie jest tu mocniejsze. Wraz z siłą ścierania mikrowarstw naskórka wzrasta jednak ryzyko wystąpienia kilkugodzinnych podrażnień. Korund wykorzystywany w mikrodermabrazji ma postać proszku, a to oznacza, że jego cząstki mogą pozostać w skórze i wywołać alergię, dlatego też metoda nie jest wskazana w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do uczuleń.

Materiał ścierający: korund czyli tlenek glinu w postaci organicznego proszku.
Czas trwania: ok. 1 godziny.

Mikrodermabrazja diamentowa
Dla kogo? Skóra wrażliwa, skłonna do podrażnień i alergii.

Przebieg zabiegu: Zewnętrzne części naskórka, a czasami także skóry właściwej, zostają poddane procesowi ścierania a następnie zasysania tego, co zostało złuszczone, przy pomocy urządzenia wyposażonego w głowicę pokrytą mikrokryształami diamentu. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i nie podrażnia skóry. Niektóre gabinety w indywidualnych przypadkach zalecają łącznie mikrodermabrazji diamentowej z inną kuracją wpływającą na regenerację skóry np. ultradźwiękami.

Materiał ścierający: głowica wyposażona w diament naturalny, syntetyczny lub mikrokryształki.
Czas trwania: ok. 1 godziny.

Mikrodermabrazja tlenowa (oxybrazja lub mikrodermabrazja tlenowo-wodna)
Dla kogo? Cera tłusta, mieszana, łojotokowa, zaskórniki, trądzik pospolity. Opis zabiegu: To najnowsza a zarazem najprzyjemniejsza metoda mikrodermabrazji wykonywana bezdotykowo. Oprócz efektów jakie daje mikrodermabrazja diamentowa lub proszkowa, oxydermabrazja zapewnia odżywienie i dotlenienie skóry właściwej. Urządzenie wykorzystywane w metodzie tlenowej emituje strumień tlenu i płynu fizjologicznego o wysokiej prędkości ponaddźwiękowej. Tlen stymuluje produkcję kolagenu, przez co powoduje regenerację i odmłodzenie skóry, a przy okazji posiada właściwości bakteriobójcze, istotne w leczeniu m.in. trądziku pospolitego. Już po pierwszym zabiegu widać wyraźne wygładzenie i rozjaśnienie cery.

Materiał złuszczający: tlen medyczny i sól fizjologiczna.
Czas trwania: ok. 1 godziny.

Mikrodermabrazja laserowa
Dla kogo? Skóra łojotokowa, trądzik, rozszerzone pory, zaskórniki, uszkodzenia posłoneczne, przebarwienia, wiotka skóra.

Opis zabiegu: Ta precyzyjna metoda złuszczająca oparta jest na działaniu lasera frakcyjnego CO2 pracującego na niskiej mocy. Głębokość złuszczania reguluje komputer, a nie doświadczony (bądź nie) specjalista, dlatego intensywność zabiegu laserowego jest najbardziej przewidywalna i możliwa do kontrolowania. Przy pomocy komputera można zmieniać energię generowanych impulsów. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, jednak po jego wykonaniu przez jakiś czas trzeba unikać opalania.

Urządzenie: laser frakcyjny CO2 na niskiej mocy.
Czas trwania: ok. 1 godziny.

Na zapalenie wyrostka robaczkowego częściej chorują mężczyźni niż kobiety. Szacuje się, że appendektomii – zabiegowi usunięcia wyrostka, zostało poddane ok. 7% całej populacji. W Europie i Ameryce Północnej – obszarach najbardziej rozwiniętych i zaawansowanych medycznie - taką operację przechodzi jedna na 1000 osób.